Job Scheduler (7.x-2.0) - en to fi translation catalogue (16 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Next
fi: Seuraava

en: enabled
fi: käytössä

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: edit
fi: muokkaa

en: Save
fi: Tallenna

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Last
fi: Viimeinen

en: Usage
fi: Käyttö

en: About
fi: Tietoja

en: Triggers are events on your site, such as new content being added or a user logging in. The Trigger module associates these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content containing certain keywords or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure advanced actions (actions requiring configuration, such as an e-mail address or a list of banned words).
fi: Liipasimet ovat tapahtumia sivustollasi, esimerkiksi uuden sisällön lisääminen tai käyttäjän sisäänkirjautuminen. Trigger-moduuli liittää liipasimet toimintoihin (toiminnallisiin tehtäviin) kuten tietyt avainsanat sisältävän sisällön julkaisutilan muuttaminen tai sähköpostin lähetys ylläpitäjälle. <a href="@url">Toimintojen asetussivu</a> sisältää listan olemassaolevista toiminnoista ja tarjoaa mahdollisuuden lisätä ja säätää edistyneitä toimintoja (säätöä vaativat toiminnot kuten sähköpostiosoite tai kielletyt sanat).
