Job Scheduler (7.x-2.0) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Next
hi: अगला

en: enabled
hi: सक्रिय

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: disabled
hi: अक्षम

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: edit
hi: संपादन करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Last
hi: अंतिम

en: About
hi: के बारे में
