Job Scheduler (7.x-2.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Next
nl: Volgende

en: enabled
nl: ingeschakeld

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: edit
nl: bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: Never
nl: Nooit

en: (Disabled)
nl: (Uitgeschakeld)

en: Last
nl: Laatste

en: Triggers are events on your site, such as new content being added or a user logging in. The Trigger module associates these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content containing certain keywords or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure advanced actions (actions requiring configuration, such as an e-mail address or a list of banned words).
nl: Triggers zijn gebeurtenissen op de website zoals inhoud die wordt aangemaakt of een gebruiker die inlogt. De Trigger-module verbindt deze gebeurtenissen aan acties (functionele taken) zoals het ongedaan maken van publicatie van inhoud die bepaalde woorden bevat of een e-mail versturen aan de beheerder. De pagina <a href="@url">Actie-instellingen</a> bevat een lijst van bestaande acties en en biedt de mogelijkheid om geavanceerde acties aan te maken en in te stellen. Geavanceerde acties zijn acties met instellingen zoals een e-mailadres of een lijst van verboden woorden.
