Job Scheduler (7.x-2.0) - en to pl translation catalogue (17 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Next
pl: Dalej

en: enabled
pl: włączone

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: disabled
pl: wyłączone

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: edit
pl: edytuj

en: Save
pl: Zapisz

en: Never
pl: Nigdy

en: (Disabled)
pl: (Wyłączony)

en: Last
pl: Ostatni

en: Usage
pl: Użycie

en: About
pl: O stronie

en: Triggers are events on your site, such as new content being added or a user logging in. The Trigger module associates these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content containing certain keywords or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure advanced actions (actions requiring configuration, such as an e-mail address or a list of banned words).
pl: Wyzwalacze to zdarzenia na stronie takie jak dodanie nowej zawartości lub zalogowanie się użytkownika. Moduł Trigger przypisuje wyzwalacze do akcji (zadań) takich jak oznaczenie zawartości zawierającej określone słowa kluczowe jako nieopublikowane lub wysłanie wiadomości e-mail do administratora. <a href="@url">Panel akcji</a> zawiera listę dostępnych akcji oraz umożliwia tworzenie i konfigurację akcji zaawansowanych (wymagających konfiguracji np. podania adresu e-mail lub listy zabronionych słów).

en: Job Scheduler
pl: Planista pracy
