Job Scheduler (7.x-2.0-alpha3) - en to sv translation catalogue (13 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Next
sv: Nästa

en: enabled
sv: aktiverad

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: disabled
sv: ej aktiverad

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: edit
sv: redigera

en: Save
sv: Spara

en: Never
sv: Aldrig

en: Last
sv: Sista

en: Triggers are events on your site, such as new content being added or a user logging in. The Trigger module associates these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content containing certain keywords or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure advanced actions (actions requiring configuration, such as an e-mail address or a list of banned words).
sv: Triggers är händelser på din webbplats som till exempel nyhetsinnehåll som läggs till eller en användare som loggar in. Modulen Trigger sammanbinder dessa triggers med händelser (funktionella uppgifter) som att avpublicera innehåll som innehåller ett visst nyckelord eller skickar e-post till administratören. <a href="@url">Inställningssidan för åtgärder</a> inehåller en lista av möjliga åtgärder och ger möjlighet att skapa och ställa in avancerade åtgärder (åtgärder som kräver inställning som till exempel en e-postadress eller en lista av förbjudna ord).
