Job Scheduler Retry (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Success
hi: सफलता

en: Operation
hi: काम

en: Queued
hi: पंक्तिबद्ध

en: Failed
hi: असफल हुआ

en: Processing
hi: प्रक्रिया जारी
