Journal (7.x-1.0) - en to ast translation catalogue (16 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Development
ast: Desendolcu

en: Author
ast: Autor

en: List
ast: Llista

en: Description
ast: Descripción

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Message
ast: Mensax

en: Save
ast: Guardar

en: Add
ast: Amestar

en: View
ast: Vista

en: Location
ast: Llugar

en: open
ast: abiertu

en: !name field is required.
ast: El campu !name ye obligatoriu
