Journal (7.x-1.0) - en to bg translation catalogue (16 entries)

en: Status
bg: Статус

en: Delete
bg: Изтриване

en: Operations
bg: Действия

en: Development
bg: Разработка

en: Author
bg: Автор

en: List
bg: Списък

en: Description
bg: Описание

en: Edit
bg: Редактирай

en: Date
bg: Дата

en: Message
bg: Съобщение

en: Save
bg: Запази

en: Add
bg: Добави

en: View
bg: Прегледай

en: Location
bg: Местоположение

en: open
bg: Отворена

en: !name field is required.
bg: !name полето е задължително.
