Journal (7.x-1.0) - en to bn translation catalogue (15 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Development
bn: উন্নয়ন

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Description
bn: বিবরণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Message
bn: বার্তা

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Module
bn: মডিউল

en: Location
bn: অবস্থান
