Journal (7.x-1.0) - en to eo translation catalogue (15 entries)

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Author
eo: Aŭtoro

en: List
eo: Listo

en: Description
eo: Priskribo

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Save
eo: Konservu

en: Add
eo: Aldonu

en: View
eo: Vidu

en: Location
eo: Loko

en: open
eo: malfermita

en: !name field is required.
eo: La kampo !name estas nepra.
