Journal (7.x-1.0) - en to es translation catalogue (21 entries)

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: Operations
es: Operaciones

en: Development
es: Desarrollo

en: Author
es: Autor

en: List
es: Listado

en: Description
es: Descripción

en: Edit
es: Editar

en: Date
es: Fecha

en: Message
es: Mensaje

en: Save
es: Guardar

en: Add
es: Agregar

en: View
es: Ver

en: Issue
es: Incidencia

en: Module
es: Módulo

en: Location
es: Ubicación

en: open
es: abierta

en: !name field is required.
es: El campo !name es obligatorio.

en: Journal
es: Revista académica

en: Patches
es: Parches

en: won't fix
es: no se arreglará
