Journal (7.x-1.0) - en to fi translation catalogue (18 entries)

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Development
fi: Kehitys

en: Author
fi: Tekijä

en: List
fi: Lista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Message
fi: Viesti

en: Save
fi: Tallenna

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: Issue
fi: Numero

en: Module
fi: Moduuli

en: Location
fi: Sijainti

en: open
fi: avoin

en: !name field is required.
fi: !name-kenttä on pakollinen.
