Journal (7.x-1.0) - en to gl translation catalogue (19 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Development
gl: Desenvolvemento

en: Author
gl: Autor/a

en: List
gl: Lista

en: Description
gl: Descrición

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Message
gl: Mensaxe

en: Save
gl: Gardar

en: Add
gl: Engadir

en: View
gl: Ver

en: Issue
gl: Incidencia

en: Module
gl: Módulo

en: Location
gl: Localización

en: open
gl: aberta

en: !name field is required.
gl: O campo !name é necesario.

en: Patches
gl: Parches
