Journal (7.x-1.0) - en to gu translation catalogue (15 entries)

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Development
gu: વિકાસ

en: Author
gu: લેખક

en: List
gu: સૂચિ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Message
gu: સંદેશ

en: Save
gu: સાચવો

en: Add
gu: ઉમેરો

en: View
gu: જુઓ

en: Location
gu: સ્થાન

en: open
gu: ખુલ્લું
