Journal (7.x-1.0) - en to he translation catalogue (17 entries)

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Development
he: פיתוח

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Description
he: תיאור

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Message
he: הודעה

en: Save
he: שמירה

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: Module
he: מודול

en: Location
he: מיקום

en: open
he: פתוח

en: !name field is required.
he: חובה למלא את השדה !name.
