Journal (7.x-1.0) - en to hr translation catalogue (16 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Development
hr: Razvoj

en: Author
hr: Autor

en: List
hr: Popis

en: Description
hr: Opis

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Message
hr: Poruka

en: Save
hr: Spremi

en: Add
hr: Dodaj

en: View
hr: Pregled

en: Module
hr: Modul

en: Location
hr: Lokacija

en: open
hr: otvorena

en: !name field is required.
hr: Polje !name je nužno.
