Journal (7.x-1.0) - en to ht translation catalogue (7 entries)

en: Status
ht: Eta

en: Operations
ht: Operasyon

en: Author
ht: Otè

en: Description
ht: Deskripsyon

en: Date
ht: Dat

en: Message
ht: Mesaj

en: Save
ht: Anrejistre
