Journal (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Development
it: Sviluppo

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Message
it: Messaggio

en: Save
it: Salva

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: Module
it: Modulo

en: Location
it: Posizione

en: open
it: aperto

en: !name field is required.
it: Il campo !name è obbligatorio
