Journal (7.x-1.0) - en to jv translation catalogue (16 entries)

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Development
jv: Pangembangan

en: Author
jv: Penulis

en: List
jv: Daftar

en: Description
jv: Katrangan

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Message
jv: Pesen

en: Save
jv: Simpen

en: Add
jv: Tambah

en: View
jv: Tampilan

en: Module
jv: Modul

en: Location
jv: Lokasi

en: open
jv: mbukak

en: !name field is required.
jv: Isian !name dibutuhaké.
