Journal (7.x-1.0) - en to kk translation catalogue (15 entries)

en: Status
kk: Жағдайы

en: Delete
kk: Өшіру

en: Operations
kk: Операциялар

en: Development
kk: Дамыту

en: Author
kk: Автор

en: List
kk: Көрсету

en: Description
kk: Сипаттама

en: Edit
kk: Өңдеу

en: Date
kk: Датасы

en: Message
kk: Хабарлама

en: Save
kk: Сақтау

en: View
kk: Қарау

en: Location
kk: Орналасуы

en: open
kk: ашу

en: !name field is required.
kk: !name өрісін толтыру міндет.
