Journal (7.x-1.0) - en to km translation catalogue (16 entries)

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Delete
km: លុប

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Development
km: ការ​អភិវឌ្ឍ

en: Author
km: អ្នក​និពន្ធ

en: List
km: បញ្ជី

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Message
km: សារ

en: Save
km: រក្សា​​ទុក​​

en: Add
km: បន្ថែម

en: View
km: មើល

en: Location
km: ទីតាំង

en: open
km: បើក

en: !name field is required.
km: ត្រូវ​ការ​​វាល !name ។
