Journal (7.x-1.0) - en to kn translation catalogue (18 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Development
kn: ಅಭಿವೃದ್ಧಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Module
kn: ಘಟಕ

en: Location
kn: ತಾಣ

en: open
kn: ತೆರೆ

en: Journal
kn: ಜರ್ನಲ್

en: Patches
kn: ತೇಪೆ
