Journal (7.x-1.0) - en to ku translation catalogue (16 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Development
ku: پەرەپێدان

en: Author
ku: نووسەر

en: List
ku: لیستە

en: Description
ku: دەربارە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Message
ku: پەیام

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Add
ku: زیاد بکە

en: View
ku: پیشاندان

en: Location
ku: شوێن

en: open
ku: بیکه‌وه‌

en: !name field is required.
ku: بۆشایی !name پێویستە.
