Journal (7.x-1.0) - en to lt translation catalogue (18 entries)

en: Status
lt: Būsena

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Development
lt: Plėtojimas

en: Author
lt: Autorius

en: List
lt: Sąrašas

en: Description
lt: Aprašymas

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Date
lt: Data

en: Message
lt: Žinutė

en: Save
lt: Saugoti

en: Add
lt: Pridėti

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Issue
lt: Leidinys

en: Module
lt: Modulis

en: Location
lt: Vieta

en: open
lt: atvira

en: !name field is required.
lt: Laukelis !name būtinas.
