Journal (7.x-1.0) - en to mr translation catalogue (15 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Author
mr: लेखक

en: List
mr: यादी

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Message
mr: संदेश

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: View
mr: बघा

en: Issue
mr: मुद्दा

en: Location
mr: स्थळ

en: open
mr: सुरु
