Journal (7.x-1.0) - en to ne translation catalogue (15 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Development
ne: विकास

en: Author
ne: लेखक

en: List
ne: सूचि

en: Description
ne: विवरण

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Date
ne: मिति

en: Message
ne: सन्देश

en: Save
ne: बचत गर्नुहोस्

en: Add
ne: जोड्नुहोस

en: View
ne: दृश्य

en: Location
ne: स्थान

en: open
ne: खुल्ला
