Journal (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (17 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Development
oc: Desvolopament

en: Author
oc: Autor

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Message
oc: Messatge

en: Save
oc: Enregistrar

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: Module
oc: Modul

en: Location
oc: Emplaçament

en: open
oc: dobèrt

en: !name field is required.
oc: Lo camp !name es requis.
