Journal (7.x-1.0) - en to or translation catalogue (6 entries)

en: Status
or: ଅବସ୍ଥିତି

en: Delete
or: ଅପସାରଣ କରନ୍ତୁ

en: Operations
or: ପ୍ରୟୋଗଗୁଡ଼ିକ

en: List
or: ତାଲିକା

en: Description
or: ବର୍ଣ୍ଣନା

en: !name field is required.
or: !name କ୍ଷେତ୍ର ଆବଶ୍ୟକ।
