Journal (7.x-1.0) - en to os translation catalogue (13 entries)

en: Status
os: Статус

en: Delete
os: Аппар

en: Operations
os: Архæйдтæ

en: Development
os: Райрæзт

en: Author
os: Автор

en: List
os: Номхыгъд

en: Description
os: Афыст

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Date
os: Датæ

en: Message
os: Хъусинаг

en: Save
os: Ныффысс

en: Add
os: Бафтау

en: View
os: Фенд
