Journal (7.x-1.0) - en to ps translation catalogue (10 entries)

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Author
ps: ليكوال

en: List
ps: لړ

en: Description
ps: سپړنه

en: Edit
ps: سمون

en: Date
ps: نيټه

en: Message
ps: پيغام

en: Add
ps: زیاتول

en: View
ps: ليد
