Journal (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Author
pt: Autor

en: List
pt: Lista

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Message
pt: Mensagem

en: Save
pt: Salvar

en: Add
pt: Adicionar

en: View
pt: Ver

en: Issue
pt: Ocorrência

en: Module
pt: Módulo

en: Location
pt: Localização

en: open
pt: aberto

en: !name field is required.
pt: O campo !name é obrigatório.
