Journal (7.x-1.0) - en to sl translation catalogue (16 entries)

en: Status
sl: Stanje

en: Delete
sl: Izbriši

en: Operations
sl: Operacije

en: Development
sl: Razvoj

en: Author
sl: Avtor

en: List
sl: Seznam

en: Description
sl: Opis

en: Edit
sl: Uredi

en: Date
sl: Datum

en: Message
sl: Sporočilo

en: Save
sl: Shrani

en: Add
sl: Dodaj

en: View
sl: Prikaži

en: Location
sl: Mesto

en: open
sl: odpri

en: !name field is required.
sl: Polje !name je obvezno.
