Journal (7.x-1.0) - en to te translation catalogue (15 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Development
te: రూపకల్పన

en: Author
te: రచయిత

en: List
te: జాబితా

en: Description
te: వివరణ

en: Edit
te: మార్చు

en: Date
te: తేదీ

en: Message
te: సందేశం

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Add
te: చేర్చు

en: View
te: చూడు

en: Location
te: ప్రాంతం

en: !name field is required.
te: !name అనే ఖాళీ తప్పనిసరి.
