Journal (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Development
tr: Geliştirme

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Message
tr: İleti

en: Save
tr: Kaydet

en: Add
tr: Ekle

en: View
tr: Görüntüle

en: Issue
tr: Konu

en: Module
tr: Modül

en: Location
tr: Konum

en: open
tr: açık

en: !name field is required.
tr: !name alanı zorunludur.
