Journal (7.x-1.0) - en to ug translation catalogue (11 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Development
ug: پروگرامما تۈزۈش

en: List
ug: تىزىملىك

en: Description
ug: بايانى

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Add
ug: قوشۇش

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Location
ug: ئورنى

en: open
ug: ئوچۇق
