Journal (7.x-1.0) - en to ur translation catalogue (10 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Development
ur: ڈویلپمنٹ

en: Author
ur: مصنف

en: List
ur: فہرست

en: Description
ur: وضاحت

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: !name field is required.
ur: !name کے خانے کو پّر کرنا لازمی ہے۔
