Journal (7.x-1.0) - en to vi translation catalogue (17 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Development
vi: Phát triển

en: Author
vi: Tác giả

en: List
vi: Danh sách

en: Description
vi: Mô tả

en: Edit
vi: Sửa

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Message
vi: Thông điệp

en: Save
vi: Lưu

en: Add
vi: Thêm

en: View
vi: Xem

en: Location
vi: Vị trí

en: open
vi: đang hoạt động

en: !name field is required.
vi: Thông tin !name cần được nhập.

en: Patches
vi: Đắp vá
