Journal (7.x-1.0) - en to ca translation catalogue (19 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Author
ca: Autor

en: List
ca: Llistat

en: Description
ca: Descripció

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Message
ca: Missatge

en: Save
ca: Desa

en: Add
ca: Afegeix

en: View
ca: Mostra

en: Issue
ca: Edició

en: Module
ca: Mòdul

en: Location
ca: Localització

en: open
ca: obert

en: !name field is required.
ca: El camp !name és obligatori.

en: Journal
ca: Revista
