Journal (7.x-1.0) - en to eu translation catalogue (17 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Development
eu: Garapena

en: Author
eu: Egilea

en: List
eu: Zerrenda

en: Description
eu: Azalpena

en: Edit
eu: Editatu

en: Date
eu: Data

en: Message
eu: Mezua

en: Save
eu: Gorde

en: Add
eu: Gehitu

en: View
eu: Bista

en: Module
eu: Modulua

en: Location
eu: Kokalekua

en: open
eu: irekita

en: !name field is required.
eu: !name eremua beharrezkoa da.
