Journal (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Development
fr: Développement

en: Author
fr: Auteur

en: List
fr: Lister

en: Edit
fr: Modifier

en: Save
fr: Enregistrer

en: Add
fr: Ajouter

en: View
fr: Voir

en: Issue
fr: Ticket

en: Location
fr: Emplacement

en: open
fr: ouvert

en: Journal entry
fr: Entrée journal

en: !name field is required.
fr: Le champ !name est requis.

en: Journal entries
fr: Entrées de journal

en: If not empty, contents of this field will be logged to the system journal.
fr: Si non vide, le contenu de ce champ sera enregistré dans le journal du système.

en: Skip journal entry
fr: Passer l'entrée du journal

en: The journal entry for this form is required. If enabled, the form can be submitted without a journal entry.
fr: L'entrée de journal pour ce formulaire est requise. S'il est activé, le formulaire peut être soumis sans une entrée de journal.
