Journal (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Development
hi: उद्विकास

en: Author
hi: लेखक

en: List
hi: सूची

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Message
hi: संदेश

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Add
hi: जोड़ें

en: View
hi: देखें

en: Module
hi: मॉड्यूल

en: Location
hi: स्थान

en: open
hi: खुला

en: !name field is required.
hi: !name फील्ड जरुरी है
