Journal (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (20 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Description
hu: Leírás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Message
hu: Üzenet

en: Save
hu: Mentés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: Issue
hu: Feladat

en: Module
hu: Modul

en: Location
hu: Helyszín

en: open
hu: nyitott

en: !name field is required.
hu: „!name” mezőt ki kell tölteni.

en: Journal
hu: Folyóirat

en: Patches
hu: Foltok
