Journal (7.x-1.0) - en to is translation catalogue (17 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Development
is: Þróun

en: Author
is: Höfundur

en: List
is: Listi

en: Description
is: Lýsing

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Message
is: Skilaboð

en: Save
is: Vista

en: Add
is: Bæta við

en: View
is: Skoða

en: Module
is: Eining

en: Location
is: Staðsetning

en: open
is: opna

en: !name field is required.
is: Nauðsynlegt er að fylla út !name reitinn.
