Journal (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (17 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Development
ja: 開発

en: Author
ja: 投稿者

en: List
ja: リスト

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Message
ja: メッセージ

en: Save
ja: 保存

en: Add
ja: 追加

en: View
ja: ビュー

en: Module
ja: モジュール

en: Location
ja: 場所

en: open
ja: オープン

en: !name field is required.
ja: !nameフィールドは必須です。
