Journal (7.x-1.0) - en to lv translation catalogue (17 entries)

en: Status
lv: Statuss

en: Delete
lv: Dzēst

en: Operations
lv: Darbības

en: Development
lv: Izstrāde

en: Author
lv: Autors

en: List
lv: Saraksts

en: Description
lv: Apraksts

en: Edit
lv: Labot

en: Date
lv: Datums

en: Message
lv: Ziņojums

en: Save
lv: Saglabāt

en: Add
lv: Pievienot

en: View
lv: Skatīt

en: Module
lv: Modulis

en: Location
lv: Atrašanās vieta

en: open
lv: atvērts

en: !name field is required.
lv: Lauks !name ir obligāts.
