Journal (7.x-1.0) - en to mg translation catalogue (7 entries)

en: Status
mg: Toetra

en: Delete
mg: Fafaina

en: Operations
mg: Hatao

en: Development
mg: Fivoarana

en: Author
mg: Mpamorona

en: List
mg: Lisitra

en: Description
mg: Andinindininy
