Journal (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (16 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Development
nl: Ontwikkeling

en: Author
nl: Auteur

en: List
nl: Lijst

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Message
nl: Bericht

en: Save
nl: Opslaan

en: Add
nl: Toevoegen

en: View
nl: Weergeven

en: Issue
nl: Uitgave

en: Location
nl: Locatie

en: !name field is required.
nl: Het veld !name is verplicht.

en: Journal
nl: Tijdschrift
