Journal (7.x-1.0) - en to sr translation catalogue (12 entries)

en: Status
sr: Статус

en: Delete
sr: Избриши

en: Operations
sr: Операције

en: Author
sr: Аутор

en: List
sr: Листа

en: Description
sr: Опис

en: Edit
sr: Измени

en: Date
sr: Датум

en: Message
sr: Порука

en: Save
sr: Сачувај

en: View
sr: Преглед

en: !name field is required.
sr: Морате да попуните поље !name.
