Journal (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (16 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Development
sv: Utveckling

en: Author
sv: Författare

en: List
sv: Lista

en: Description
sv: Beskrivning

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Message
sv: Meddelande

en: Save
sv: Spara

en: Add
sv: Lägg till

en: View
sv: Visa

en: Module
sv: Modul

en: Location
sv: Plats

en: open
sv: pågående

en: !name field is required.
sv: Fältet !name är obligatoriskt.
