Journal (7.x-1.0) - en to th translation catalogue (14 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: List
th: ดูลิสต์

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Message
th: ข้อความ

en: Save
th: บันทึก

en: Add
th: เพิ่ม

en: View
th: ดู

en: Issue
th: เล่มปี

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: open
th: เปิด

en: !name field is required.
th: ช่อง !name จำเป็นต้องกรอก
